Nordic walking

Nordic walking neboli severská chůze je dynamická chůze s holemi speciálně k tomu určenými.                  

 

Severská chůze pochází z Finska, odkud se rozšířila nejprve po Skandinávii a pak i dál do Evropy. Tuto pohybovou aktivitu je možné provozovat celoročně a téměř kdekoliv. Výběr terénu i náročnost lze snadno přizpůsobit vlastní zdatnosti. 

Technika severské chůze se podobá technice běhu na lyžích. Správně prováděná severská chůze je vysoce účinným tréninkem celého těla díky zapojení většiny svalů. Kromě zlepšení celkové kondice má pozitivní vliv na bolesti zad a kloubů, osvědčuje se také jako vhodná aktivita pro osoby s nadváhou. Severská chůze účinně přispívá i ke zlepšení psychické pohody.
Nácvik správné techniky pod vedením instruktora přinese žádaný efekt a zabrání případnému poškození zdraví nesprávným provedením. Severskou chůzi
lze provozovat jednotlivě i ve skupině


Severská chůze je vhodná pro všechny věkové a výkonnostní skupiny, pro osoby se zdravotním problémem (např. kardiaky, diabetiky) po předchozí poradě s lékařem.                 
 
S sebou potřebujetevhodné oblečení a obuv, speciální hole.  
 
Sraz s instruktorem: každý pátek v 9.30 před vchodem do obory Hvězda ve směru od Vypichu. Účastníci se hlásí přímo lektorce na tel. 724 026 407. O případném výpadku nebo změně termínu budou informováni formou SMS.


Platba: 100 Kč za lekci v hotovosti na místě přímo lektorce 


 

 

počet žáků neomezen
rozsah a frekvence 1 lekce = 60 minut 
den a hodina pátek 9:30 - 10:30  
cena kurzu 100 Kč za 1 lekci
volná místa Můžete se kdykoliv přidat!
místo konání KC Průhon Zeptat se na kurz

Informace o lektorovi

Monika Gemmellová

Certifikovaná instruktorka s bohatými zkušenostmi.

KURZY

Odběr programu e-mailem