Výstava: Portréty Jadrana Šetlíka - pokračování

Kategorie: Pro dospělé, Místo: KC Průhon
Datum konání 1.Listopad 2018 9:00
Kategorie Pro dospělé
Místo konání KC Průhon
Vstupné Zdarma Rezervovat
Pokračování říjnové výstavy fotografa a portrétisty Jadrana Šetlíka (bez fotografií veteránů R.A.F.).

Fotograf Jadran Šetlík je autorem stovek portrétů v rámci českých a mezinárodních projektů a nesčetného množství autorských výstav, jak u nás tak ve světě. Mezi portrétovanými osobnostmi najdeme např. Tomáše Baťu, Dagmar a Václava Havlovy, Ivanu Trump, Václava Klause, Karla Gotta, Evu Jiřičnou, kardinála Dominika Duku, a další.

Při tvorbě fotografických obrazů používá zcela ojedinělou technologii přenosu fotografické emulze na malířské plátno. Jeho portréty se pak svým pojetím a charakterem blíží klasickým obrazům starých mistrů.

Výstavu můžete navštívit v KC Průhon do konce listopadu 2018.

Otevírací doba výstavy PO-PÁ 9-19, SO 9-13.

Vstup zdarma!

O AUTOROVI:
Jadran Šetlík se narodil 19. ledna 1952 v italském Terstu jako syn českého novináře a matky Slovinky. Do Prahy přijel s rodiči v pěti letech a za dalších osm let se opět stěhoval do rodné Itálie,kde se jeho otec stal dopisovatelem ČTK. V římských ulicích také poprvé zmáčkl spoušť fotoaparátu před velkou hvězdou stříbrného plátna - Claudií Cardinale. V tu dobu mu bylo 15 let.

Následovaly další osobnosti ze světa hereckého, politického i společenského - Brigitte Bardot,Raquel Welch, Anthony Quinn, Peter Sellers, Robert Kennedy a mnoho dalších. Později, už v Praze, se věnoval různým fotografickým žánrům. Práce s modelem před objektivem jej však vždy přitahovala nejvíc. Realizoval desítky kalendářů i reklamních kampaní pro nejprestižnější světové firmy. V současné době se zabývá výhradně portréty.Ty realizuje a a vystavuje v rámci své Galerie Milénia Jadran.

Rozsáhlé výstavní cykly českých osobností jsou prezentovány pod jednotným názvem Osobnosti naší vlasti - odkaz budoucím generacím.

Dalšími projekty, které autor realizoval jsou například Významné osobnosti české medicíny, Galerie manažerek a podnikatelek Čech a Moravy, Tváře Ruska, Galerie Milénia Junior.

Dnes Jadran Šetlík svoji tvorbou směřuje mimo jiné k renesanci rodinného portrétu,který navozuje atmosféru klasického obrazu - nasvícením, kompozicí, volbou pozadí,stíny a barevností.

"Portrét je pro mne hledáním charisma a krásy v nitru člověka."

Více informací na www.jadransetlik.com

Kalendář akcí

Odběr programu e-mailem