Plakety Jana Amose Komenského nejlepším učitelům

Kategorie: Pro dospělé, Místo: KC Průhon
Datum konání 28.Březen 2019 15:00
Kategorie Pro dospělé
Místo konání KC Průhon
Vstupné Zdarma Rezervovat
Devátý ročník slavnostního předání plaket Jana Amose Komenského nejlepším řepským učitelům mateřských a základních škol proběhne v sále KC Průhon.

Slavnostní předání plaket pedagogům se bude konat při příležitosti Dne učitelů ve čtvrtek 28. 3. 2019 v 15 hod. Plaketa J. A. Komenského je udělována jako výraz ocenění tvůrčí pedagogické práce.

Z HISTORIE:
„Čestný titul Vzorný učitel byl zřízen vládním nařízením č. 73/1953 Sb. ze dne 21. července 1953, o vyznamenáních čestných uznáních pro učitele a jiné školské pracovníky. Tímto nařízením bylo zřízeno vyznamenání “Medaile Jana Amose Komenského”, zavedena veřejná uznání pro učitele a zavedeny čestné tituly “Zasloužilý učitel”, “Zasloužilý školský pracovník”a “Vzorný učitel”. Pro učitele jejichž výkony výrazně převyšovaly výkony a výsledky práce jiných učitelů a školských pracovníků, a kteří příkladným plněním všech svých povinností se stali vzorem strhujícím k následování.“

DNES:
Starostka MČ Praha 17 Jitka Synková pokračuje ve své snaze ke zvýšení prestiže učitelů v očích společnosti, a proto již po deváté ocení práci řepských učitelů veřejným předáním plakety J. A. Komenského.

Vypsané kategorie:
1) zvlášť vynikající výsledky vzdělávací a odborné činnosti v každodenní pedagogické práci u pedagoga, který působí na škole již déle než 10 let a byl pro své žáky i kolegy inspirací i vzorem,
2) ocenění vynikajícího začínajícího pedagoga do 5 let od nástupu do praxe,
3) výjimečné výkony nad rámec běžných pedagogických činností.

Místo konání: Společenský sál KC Průhon

Vstup zdarma.

Kalendář akcí

Odběr programu e-mailem