LiStOVáNí: Nejlepší kniha o fake news!!!

Kategorie: Pro dospělé, Místo: KC Průhon
Datum konání 17.Duben 2018 20:15 hod
Kategorie Pro dospělé
Místo konání KC Průhon
Vstupné 100/80 Kč Rezervovat
LiStOVáNí na téma fake news!

Slyšeli jste zprávu, že Miloše Zemana můžete přijít volit až v druhém kole, nebo o raketě mířící na Hawai? Jak jistě víte, zprávy to byly falešné.

Média, politici, sociální sítě - ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat.

Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let, nebo jsou tu s námi, šikovně skryté, už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit? Kniha Nejlepší kniha o fake news!!! čtenáře přiměje přemýšlet nad informacemi kriticky, ale bez zbytečné paranoie.

LiStOVáNí tak navazuje na úspěšnou adaptaci Ekonomie dobra a zla a přináší na jeviště opět další vysoce aktuální vědecko-naučný text, vtipnou, neotřelou scénickou formou.

Účinkují: Alan Novotný (alt. Jan Brožek, Petra Bučková) a Jiří Ressler
Délka: cca 50 min
Autoři: Zvol si info, Miloš Gregor, Petra Vejvodová

Po akci si budete pravděpodobně moci i koupit knihu Nejlepší kniha o fake news!!! za cenu 280 Kč. Knihu v roce 2018 vydalo nakladatelství CPress / Albatrosmedia.

Vstupenky na recepci KC Průhon, nebo online: ZDE

Kalendář akcí

Odběr programu e-mailem