Výstava: Praobyčejná zvířata - Výstava k 90. výročí narození Prof. RNDr. Zdeňka Veselovského, DrSc.

Kategorie: Pro dospělé, Místo: KC Průhon
Datum konání 4.Září 2018 9:00
Kategorie Pro dospělé
Místo konání KC Průhon
Vstupné Zdarma Rezervovat
Otevírací doba výstavy PO-PÁ 9-19, SO 9-13 (galerie s živými živočichy PO-PÁ 10:00-12:00 a 14:00-18:00)

Unikátní výstava živých živočichů, například kajmánků trpasličích nebo ryb kostlínů, dermoplastických preparátů (např. zubři, kůň převalského, medvěd hnědý a mnoho druhů ptáků), koster (např. medvěda, vydry), lebek (slon a mnoho dalších) a také fotografií desítek živočichů, nabízí bližší poznání druhů, o kterých ve svých knihách píše Prof. Zdeněk Veselovský. Nechybějí ani všechny jeho knihy a ukázky originálních ilustrací z nich od ilustrátora Jana Dungela.

Výstava je doplněna „poznávačkou“ našich živočichů, kde si školou povinní návštěvníci mohou vyzkoušet a nechat ohodnotit své znalosti.

Pro školní skupiny jsou připraveny komentované prohlídky (po objednání na email marketing@pruhon.cz).

Výstava je věnována 90. výročí narození Prof. RNDr. Zdeňka Veselovského, DrSc. (1928-2006), dlouholetého ředitele zoologické zahrady v Praze (1959-1988), jednomu z nejvýznačnějších českých zoologů, významnému popularizátoru biologie. Prof. Veselovský je zakladatelem české etologie a autorem desítek odborných článků a populárně naučných zoologických a etologických knih.

Výstavu je možné navštívit v termínu 4.-26.září 2018.

Místo konání: KC Průhon a galerie KC Průhon.

Vstup: zdarma

Pořadatel: Městská část Praha 17 – Řepy ve spolupráci s Řepskou zoologickou skupinou, Fakultou lesnickou a dřevařskou České zemědělské univerzity v Praze, Domem dětí a mládeže hlavního města Prahy a Kulturním centrem Průhon

Kalendář akcí

Odběr programu e-mailem