Výstava: Jednota umělců výtvarných (JUV)

Kategorie: Pro dospělé, Místo: KC Průhon
Datum konání 18.Prosinec 2020 ONLINE
Kategorie Pro dospělé
Místo konání KC Průhon
Vstupné Zdarma Rezervovat
VZHLEDEM K AKTUÁLNÍM OPATŘENÍM VLÁDY JE OD 18.12.2020 VÝSTAVA DOČASNĚ UZAVŘENA. VÝSTAVU JE MOŽNÉ NAVŠTÍVIT VE VIRTUÁLNÍ PROHLÍDCE NÍŽE.

Celkem 28 umělců ze spolku Jednota umělců výtvarných vystavuje 123 uměleckých děl v Kulturním centru Průhon. Tolik umělců a uměleckých děl najednou zatím galerie v pražských Řepích nehostila. Výstava JUV je netradiční nejen velkým zastoupením výtvarníků, ale i možností virtuální prohlídky výstavy on-line. Výstava byla zahájena v prosinci 2020 a potrvá minimálně do ledna 2021.

Expozice je zpřístupněna i online prostřednictvím virtuální 3D prohlídky níže, nebo na odkazu ZDE.
3D prohlídka je doplněna o interaktivní body obsahující názvy obrazů, fotografie či informace o autorech. Lepší orientaci umožňuje levý panel s výpisem vystavovaných děl. Po výběru se prohlídka přenese k požadovanému dílu/umělci.Připravili jsme i v současné složité době velmi zajímavou výstavu, která soustředí díla celkem od 28 autorů ze spolku Jednoty umělců výtvarných. V prostorách KC Průhon je možné zhlédnout celkem 123 děl, které zahrnují grafiky, fotografie, obrazy i plastiky od autorů jako je Josef Achrer, Dobroslav Halata, Ivan Král nebo Bohunka Waageová.

„Nejen poslední týdny nám všem obrátily totálně život naruby, ale od března tohoto roku jsme se museli přizpůsobit i novým podmínkám, jak v tvorbě, tak i výstavách. Kolik expozic bylo zrušeno, nebo odloženo asi nikdo nespočítá. Přes různá omezení se podařilo některé aktivity zrealizovat, i když omezeně nebo později. Důkazem je i tato, teprve druhá, akce Jednoty v tomto roce,“ okomentoval současný stav starosta JUV Karel Prášek.

Krenek Hampl Halata

Vzájemný respekt a obdiv spojuje tuto skupinu ve společných výstavách ve formě salonu. Výstava je přehlídkou většiny členů, kteří tvoří samostatně a nejsou žádnými nováčky. Každý autor vystavuje díla dle svého uvážení a většinou z nové tvorby.

Matousek Vlasakova Matousek

„Proto jsou ve spolku vidět různé výtvarné názory od téměř akademického pojetí, přes figurální pojetí až po volnou abstrakci vyjádřenou jak v malbě, ve fotografii, tak i v plastice. Tam se hlavně uplatňuje práce se dřevem a bronzem. Přesto se většina autorů zabývá volnou tvorbou, kdy každý z nás má svůj vlastní názor, profil, rukopis. Dnes už není akrylová technika nic výjimečného, přesto olejomalba má rovněž své zastoupení,“ upřesňuje Karel Prášek.

Členové Jednoty nejsou jen z Prahy, ale napříč republikou od Chebu až po Uherské Hradiště. „Před nedávnem byla přijata desítka nových členů, kteří přinesli nový vítr a částečně se tým autorů omladil. Věřím, že tímto se prodloužila životaschopnost nejstaršího spolku v Čechách,“ dodává Karel Prášek.

Achrer Prasek

Výstava JUV bude v KC Průhon k vidění od prosince 2020 a potrvá do ledna 2021 s možností prodloužení. Expozice bude zpřístupněna i online prostřednictvím virtuální 3D prohlídky. Dále budou vystavovaná díla k vidění na YouTube kanálu Kulturního centra Průhon

Kalendář akcí

Odběr programu e-mailem