Ozvěny EKOFILMu: Večer krátkých filmů

Kategorie: Pro dospělé, Místo: KC Průhon
Datum konání 8.Listopad 2018 19:00 hod
Kategorie Pro dospělé
Místo konání KC Průhon
Vstupné Zdarma Rezervovat
EKOFILM je nejstarší mezinárodní filmový festival s tematikou životního prostředí v Evropě, jehož kořeny spadají až do roku 1974. Od roku 1991 je jeho hlavním pořadatelem Ministerstvo životního prostředí.

V rámci promítání Ozvěny EKOFILMu můžete zhlédnout krátké filmy Metropolis, Říjen 2050, Studené údolí, Sexuální praktiky stromů, Šedý prostor, Pod bodem mrazu a Po vulkánu. Filmy se zaměřují na různorodou ekologickou tématiku, např. na vztah člověka k přírodě, na světovou krizi včel, či na současnost a očekávanou budoucnost našeho okolí.

Délka: 65 min.

Místo konání: Společenský sál KC Průhon.

Vstup: zdarma.

Více o EKOFILMu: ZDE


KRÁTKÉ FILMY:

Metropolis (7 min)
Příběh člověka, jenž nerušeně žije v bytě se svým psem a rostlinami. Za zdmi bytu je však situace opačná - svět je zamořený korupcí a znečištěním. Dosud žijící části přírody jsou uchovávány pod skleněnými poklopy a udržovány pouze proto, aby zadržovaly kyslík. Žít mimo tento svět již není možné. Původ: Nizozemí. Bez dialogu.

Říjen 2050 (2 min)
Krátký fiktivní dokument, který zachycuje život zvířat v alternativní budoucnosti. Tito malí tvorové z lesa jsou donuceni přežívat na ulicích, kde si musí přivydělávat nekalou pouliční činností a svůj steks po domově zapíjet alkoholem. Jsou schopni takto žít? Původ: Česká republika. Bez dialogu.

Studené údolí (14 min)
Film se zabývá naším protikladným vztahem k přírodě - jako ke skladišti zdrojů a jako k tajemnému prostoru možností. Původ: Německo. Bez dialogu.

Sexuální praktiky stromů (8 min)
Vědec se vydává na cestu, aby v království rostlin odhalil způsoby reprodukce. Původ: USA. Znění: Anglické s českými titulky.

Šedý prostor (10 min)
Městský včelař Jack Stone vzdělává veřejnost ohledně světové krize, která se týká včel, a ohledně jejich klíčové role, kterou hrají v opylování zdrojů našeho jídla. jack musí svým jednáním čelit výzvám, které souvisejí s bojem proti globálním zemědělským problémům. Původ: Austrálie. Znění: Anglické s českými titulky.

Pod bodem mrazu (5 min)
Meteorolog sděluje své zkušenosti z Arktidy a to, jak je jeho život fyzicky a duchovně spjat s přírodou. Původ: Kostarika. Znění: Anglické s českými titulky.

Po vulkánu (18 min)
Zemětřesení, z nebe se snáší popel a zuří požár, který hasiči nedokážou uhasit. Vesničané se rozhodnou uprchnout do lesa. Zatímco je obklopuje divoká zvěř, začíná nový život.

Kalendář akcí

Odběr programu e-mailem