Knihovna Řepy

Foto - Místní knihovna v Praze Řepích

 

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

 

Z důvodu preventivního opatření v souvislosti s šířením koronaviru COVID-19 jsou na základě aktuálních usnesení Vlády ČR do odvolání zrušeny:

 

-provoz Místní knihovny v Praze v Řepích (knihovna KC Průhon)

- provoz galerie KC Průhon

- kurzy KC Průhon a KD Bílá Hora

- společenské, kulturní, divadelní, hudební a jiné akce

- pronájmy KC Průhon, KD Bílá Hora a Sokolovna Řepy

- provoz divadelní restaurace KD Bílá Hora

 

Z rozhodnutí Krizového štábu Městské části Praha 17 ze dne 13.3. budou s platností od pondělí 16.3. uzavřeny všechny mateřské školy a předškolková přípravka BROUČEK na pracovišti KC Průhon Jiránkova 1135/6.

 

 

V případě zakoupených vstupenek na následující akce nás prosím kontaktujte na marketing@pruhon.cz ,nebo 724 773 024.

 

O dalším vývoji situace najdete info na webu www.pruhon.cz , www.kdbh.cz a www.sokolovnarepy.cz

 

VRÁCENÍ KNIH V DOBĚ MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ

Po dobu trvání mimořádných opatření v souvislosti s koronavirem a uzavřením naší knihovny automaticky prodlužujeme všechny aktuální výpůjčky. Do doby znovuotevření knihovny nebudou účtovány žádné pokuty za pozdní vrácení knih z naší řepské Místní knihovny.


Výjimkou jsou knihy vypůjčené z Městské knihovny v Praze, u kterých nemůžeme výpůjčku prodloužit a prominout zpozdné bez vrácení. Buď knihy můžete vrátit do termínu konce výpůjční lhůty do BIBLIOBOXU a my knihy vrátíme, nebo kontaktujte přímo Městskou knihovnu v Praze. Více informací na jejich webových stránkách: www.mlp.cz 

 

BIBLIOBOX - VRACENÍ KNIH

Pokud chcete knihy vrátit, můžete využít Bibliobox - návratový box. Knihu vhodíte do boxu a my se postaráme o vrácení následující pracovní den. Box najdete hned vedle prosklené stěny knihovny. Více o boxu se dozvíte níže na této stránce.

 

 

Místní knihovna v Praze Řepích se nachází v moderních prostorách Kulturního centra Průhon a nabízí literaturu nejen pro dospělé, ale i pro děti. Nabídka knih se skládá především z beletrie, ale najdete tu i naučnou literaturu a výběr z denního tisku a časopisů. Nově můžete v knihovně využít informační kiosek s klávesnicí a připojením k internetu a online katalogu knihovny (vyhledávání dokumentů a prodlužování výpůjček). Knihovna od září 2019 nově nabízí možnost vracení knih přes návratový box - Bibliobox (více níže).

 

Online katalog

V online katalogu můžete zjistit, jaké knihy se v danou chvíli nachází regálech knihovny a které jsou naopak půjčené. Pokud má vámi požadovaný knižní titul zrovna vypůjčený někdo jiný, můžete si jej zarezervovat. Zároveň se můžete přihlásit do svého čtenářského konta. Zde uvidíte aktuální výpis půjčených knih, u kterých je možné jednoduše prodloužit výpůjční dobu. Díky online katalogu tak odpadá nutnost prodlužování výpůjček prostřednictvím telefonu nebo emailu.

 

 

 

Registrace

Registrace probíhá osobně v naší knihovně. Při registraci budete vyzvání k předložení průkazu totožnosti a k úhradě členského příspěvku. Poté vám bude vystaven samostatný čtenářský průkaz, popř. můžete místo něj využít jednu ze svých čipových karet, jako je například ISIC nebo Opencard/Lítačka.
Knihovna není součástí sítě Městské knihovny v Praze, ale spolupracuje s ní - můžete jejich knihy vracet, či si je přes nás zapůjčit. Registrovat se je potřeba i u nás v Místní knihovně v Praze Řepích.

 

Roční registrace

Dospělí 100 Kč
Děti (do 15-ti let) 50 Kč


Půjčování knih

Čtenář si může najednou vypůjčit maximálně 10 knih. Knihy půjčujeme vždy na 1 měsíc. V případě, že nestíháte knihu přečíst nebo ji z jiného důvodu nestíháte vrátit v daném termínu, rádi vám ji prodloužíme, pokud na titul není rezervace. Stačí zavolat nebo napsat email. Prodloužení výpůjčky knihy je možné maximálně 2x. Za pozdní vrácení knihy účtujeme poplatek ve výši 5 Kč/den. 

 

Spolupráce s Městskou knihovnou v Praze

Řepská knihovna disponuje knihami z fondu Městské knihovny v Praze. Tyto knihy, které poznáte podle speciálních čárových kódů a polepů na hřbetech, můžete po zapůjčení vracet i na pobočkách MKP. Stejně tak knihy z Městské knihovny je možné vracet i zde.

 

Další služby

Knihovna zároveň slouží jako recepce KC Průhon, kde jsou návštěvníkům poskytovány informace o činnosti kulturního centra a další služby:

 

- Rezervace a prodej vstupenek (poskytujeme slevy pro studenty a seniory)

- Nabídka nápojů (káva, čaj, horká čokoláda, alko a nealko nápoje)

- Zapůjčení tabletu s připojením na WiFi (zdarma)

- Posezení v příjemném klidném prostředí

- Platit můžete hotově i kartou

 

Informace o deníku Metro - distribuce deníku je od 1. 9. 2019 nově přesunuta do Lékárny Makovského (Makovského 23, 163 00, Praha 17).

 

Ke stažení

 

Otevírací doba knihovny

Pondělí

9:00 – 19:00

Úterý

13:00 – 19:00

Středa

9:00 – 19:00

Čtvrtek

13:00 – 19:00

Pátek

9:00 – 19:00

Sobota

9:00 – 13:00

Neděle

zavřeno

 

 

 Sledujte knihovnu na facebooku!

 

 

 

NOVINKA V MÍSTNÍ KNIHOVNĚ ŘEPY - BIBLIOBOX

 

  • Co je Bibliobox?

Bibliobox je návratový box na knihy, který je přístupný 24 hod/denně a je určený pro návrat vypůjčených knih z Místní knihovny v Řepích a Městské knihovny v Praze. Knihu, kterou jste nestihli vrátit v běžné otevírací době, můžete vložit do Biblioboxu umístěného před KC Průhon a Místní knihovnou Řepy.

 

  • Jak funguje?

Je to snadné. Pokud chcete vrátit knihu, jednoduše ji hřbetem napřed vhoďte do boxu. Mechanismus boxu zabezpečuje, aby knihy nepadaly z velké výšky a dopad byl maximálně šetrný.

 

  • Kdy budou knihy vráceny?

Ze čtenářského konta vám budou knihy odepsány následující otevírací den knihovny. Sankční poplatky za případné zpoždění vrácených knih vám budou připsány na vaše čtenářské konto a uhradíte je při další osobní návštěvě knihovny. (Pokud chcete předejít poplatkům za zpozdné, nevracejte knihy do Biblioboxu poslední výpůjční den.)

 

  • Co můžu a nemůžu vracet prostřednictvím Biblioboxu?

Do Biblioboxu můžete vhodit knihy a časopisy vypůjčené z Místní knihovny v Řepích a Městské knihovny v Praze.

Do Biblioboxu nelze vracet z technických důvodů knihy půjčené prostřednictvím MVS (meziknihovní výpůjční služby) - ty se vrací pouze při osobní návštěvě knihovny. Stejně tak do boxu nepatří zapůjčené CD. Do Biblioboxu nevhazujte ani jiné předměty než výše uvedené.

 

V případě dotazů ohledně Biblioboxu se obraťte na email knihovna@pruhon.cz nebo se nás zeptejte při příští návštěvě knihovny. Doufáme, že Vám bude dělat Bibliobox radost! :)

 

 

 

 

Kalendář akcí

Odběr programu e-mailem