Knihovna Řepy

-Foto - Místní knihovna v Praze Řepích

 

AKTUÁLNÍ MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ

 

Pozor, nová otevírací doba knihovny od 25. 5. do 31. 8. 2020.


 

Knihovna, galerie a kurzy byly otevřeny pro návštěvníky v rámci celého KC Průhon v pondělí 25. 5. 2020 v upraveném režimu. Otevření kulturního centra podléhá přísným hygienickým opatřením. Návštěvníci musí dodržovat preventivní opatření a pokyny uvedené při vstupu do budovy KC Průhon, při vstupu do knihovny a v 1. patře u kurzů.

 

Pokyny a pravidla pro knihovnu platné k 1. 7. 2020 ZDE - Pozor, nová otevírací doba knihovny

Pokyny a pravidla ke vstupu do budovy platné k 1. 7. 2020 ZDE
Pokyny a pravidla ke kurzům ZDE
Pokyny a pravidla pro kurzy Jiránkova 1135/6 ZDE
Pokyny a pravidla pro kurzy Jiránkova 1138/2 ZDE
 
 
Po uzavření centra jsme do 25. 5. 2020 nabízeli rozvoz knih "KNIHY AŽ POD NOS" - Nyní pokračujeme se službou formou výdeje na pobočce. Co si takhle objednat knihy knihy předem a v knihovně si je pouze vyzvednout? Tímto navazujeme na rozvoz knih - "KNIHY AŽ POD NOS". Stačí si max. 3 ks knih objednat buď přes katalog knih přes funkci "Odložení z poličky" nebo telefonicky (ÚT 13 -17 hod, PÁ 9 - 13 hod). Informace, jak si objednat knihy k přednostnímu vyzvednutí najdete ZDE
 
V knihovně máme nové knihy! Jaké? Jejich výpis najdete také v online katalogu: https://raks.mlp.cz/library/repy/news 
 

BEZ POPLATKŮ A SANKCÍ

Během mimořádných opatření v souvislosti s koronavirem a uzavřením řepské  knihovny jsme našim čtenářům automaticky prodloužili jejich výpůjčky. Knihy můžete až do 30. 6. 2020 vracet bez sankcí za pozdní vrácení.
Výjimkou jsou knihy vypůjčené z Městské knihovny v Praze, které nemůžeme automaticky prodloužit a odpustit zpozdné. Knihy je potřeba vrátit do termínu konce výpůjční lhůty do Biblioboxu, nebo vrátit přímo na pobočce Městské knihovny.

 

BIBLIOBOX - VRACENÍ KNIH

Po přečtení můžete vracet  knihy do návratového boxu Biblioboxu před knihovnou/KC Průhon (od 1. 7. 2020 je možné vracet knihy opět i přímo v knihovně). Knihy vhoďte do uzavřeného boxu a my se postaráme o vrácení. Box najdete vedle prosklené stěny knihovny. 

 

ZAPLAŤTE ROČNÍ REGISTRACI O 3 MĚSÍCE POZDĚJI

Nebojte, knihovna Vám neuteče, není kam spěchat. Rozhodli jsme se proto odložit roční platbu registračních poplatků až do konce srpna 2020. Odložení se týká všech registrovaných čtenářů, kterým v době uzavření knihovny vypršela registrace (od 13. 3. 2020) a měli zaplatit roční registrační poplatek. Tito čtenáři budou mít platnou registraci zdarma do konce srpna. Výjimkou jsou čtenáři, kterým vypršela registrace před uzavřením knihovny. V tomto případě nás prosím kontaktujte telefonicky na +420 601 324 852 nebo emailu knihovna@pruhon.cz

 

Meziknihovní výpůjční služby (MVS)
Od května 2020 je služba za MVS zpoplatněna částkou 70 Kč/kniha (svazek). Poplatek je určen pro Městskou knihovnu a zahrnuje manipulační a přepravní poplatek za meziknihovní výpůjčku jednoho svazku.

 

Online katalog

V online katalogu můžete zjistit, jaké knihy se v danou chvíli nachází regálech knihovny a které jsou naopak půjčené. Pokud má vámi požadovaný knižní titul zrovna vypůjčený někdo jiný, můžete si jej zarezervovat. Zároveň se můžete přihlásit do svého čtenářského konta. Zde uvidíte aktuální výpis půjčených knih, u kterých je možné jednoduše prodloužit výpůjční dobu. Díky online katalogu tak odpadá nutnost prodlužování výpůjček prostřednictvím telefonu nebo emailu.

 

Do online katalogu vstoupíte vyhledáním názvu knihy, jména autora apod. zde:

 

 

 

Místní knihovna v Praze Řepích se nachází v moderních prostorách Kulturního centra Průhon a nabízí literaturu nejen pro dospělé, ale i pro děti. Nabídka knih se skládá především z beletrie, ale najdete tu i naučnou literaturu a výběr z denního tisku a časopisů. Nově můžete v knihovně využít informační kiosek s klávesnicí a připojením k internetu a online katalogu knihovny (vyhledávání dokumentů a prodlužování výpůjček). Knihovna od září 2019 nově nabízí možnost vracení knih přes návratový box - Bibliobox (více níže).

 

Registrace

Registrace probíhá osobně v naší knihovně. Při registraci budete vyzvání k předložení průkazu totožnosti a k úhradě členského příspěvku. Poté vám bude vystaven samostatný čtenářský průkaz, popř. můžete místo něj využít jednu ze svých čipových karet, jako je například ISIC nebo Opencard/Lítačka.
Knihovna není součástí sítě Městské knihovny v Praze, ale spolupracuje s ní - můžete jejich knihy vracet, či si je přes nás zapůjčit. Registrovat se je potřeba i u nás v Místní knihovně v Praze Řepích.

 

Roční registrace

Dospělí 100 Kč
Děti (do 15-ti let) 50 Kč


Půjčování knih

Čtenář si může najednou vypůjčit maximálně 10 knih. Knihy půjčujeme vždy na 1 měsíc. V případě, že nestíháte knihu přečíst nebo ji z jiného důvodu nestíháte vrátit v daném termínu, rádi vám ji prodloužíme, pokud na titul není rezervace. Stačí zavolat nebo napsat email. Prodloužení výpůjčky knihy je možné maximálně 2x. Za pozdní vrácení knihy účtujeme poplatek ve výši 5 Kč/den. Prodloužení knih je možné osobně na pobočce, online přes katalog, nebo přes email knihovna@pruhon.cz, nebo na telefonicky 601 324 852.

 

Spolupráce s Městskou knihovnou v Praze

Řepská knihovna disponuje knihami z fondu Městské knihovny v Praze. Tyto knihy, které poznáte podle speciálních čárových kódů a polepů na hřbetech, můžete po zapůjčení vracet i na pobočkách MKP. Stejně tak knihy z Městské knihovny je možné vracet i zde.

 

Další služby

Knihovna zároveň slouží jako recepce KC Průhon, kde jsou návštěvníkům poskytovány informace o činnosti kulturního centra a další služby:

 

- Rezervace a prodej vstupenek (poskytujeme slevy pro studenty a seniory)

- Posezení v příjemném klidném prostředí

- Platit můžete hotově i kartou (vzhledem k současné situaci týkající se koronaviru preferujeme bezhotovostní platby)

 

Ke stažení

 

NOVÁ OTEVÍRACÍ DOBA KNIHOVNY - platná od 25. 5. 2020 do 31. 8. 2020.

Pondělí

11:00 – 18:00

Úterý

9:00 – 13:00

Středa

11:00 – 18:00

Čtvrtek

9:00 – 13:00

Pátek

zavřeno

Sobota

zavřeno

Neděle

zavřeno

 

VÝJIMKA: Knihovna (i recepce) ZAVŘENA v termínu 6. 7. - 10. 7. 2020 a 10. 8. - 14. 8. 2020.

 

 Sledujte knihovnu na facebooku!

 

 

 

NOVINKA V MÍSTNÍ KNIHOVNĚ ŘEPY - BIBLIOBOX

 

  • Co je Bibliobox?

Bibliobox je návratový box na knihy, který je přístupný 24 hod/denně a je určený pro návrat vypůjčených knih z Místní knihovny v Řepích a Městské knihovny v Praze. Knihu, kterou jste nestihli vrátit v běžné otevírací době, můžete vložit do Biblioboxu umístěného před KC Průhon a Místní knihovnou Řepy.

 

  • Jak funguje?

Je to snadné. Pokud chcete vrátit knihu, jednoduše ji hřbetem napřed vhoďte do boxu. Mechanismus boxu zabezpečuje, aby knihy nepadaly z velké výšky a dopad byl maximálně šetrný.

 

  • Kdy budou knihy vráceny?

Běžný provoz: Ze čtenářského konta vám budou knihy odepsány následující otevírací den knihovny. Sankční poplatky za případné zpoždění vrácených knih vám budou připsány na vaše čtenářské konto a uhradíte je při další osobní návštěvě knihovny. (Pokud chcete předejít poplatkům za zpozdné, nevracejte knihy do Biblioboxu poslední výpůjční den.)
Nyní: Při současné mimořádné situaci kdy jsou knihovnické služby omezeny nejsou žádné sankce účtovány do konce června 2020 nebo do odvolání.

 

  • Co můžu a nemůžu vracet prostřednictvím Biblioboxu?

Do Biblioboxu můžete vhodit knihy a časopisy vypůjčené z Místní knihovny v Řepích a Městské knihovny v Praze.

Do Biblioboxu nelze vracet z technických důvodů knihy půjčené prostřednictvím MVS (meziknihovní výpůjční služby) - ty se vrací pouze při osobní návštěvě knihovny. Stejně tak do boxu nepatří zapůjčené CD. Do Biblioboxu nevhazujte ani jiné předměty než výše uvedené.

 

V případě dotazů ohledně Biblioboxu se obraťte na email knihovna@pruhon.cz nebo se nás zeptejte při příští návštěvě knihovny. Doufáme, že Vám bude dělat Bibliobox radost! :)

Kalendář akcí

Odběr programu e-mailem